| 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 januar februar marec april maj junij julij avgust september oktober november december |
Velika Polana - Halasov shod
četrtek, 21.11.2024
Molitveni shod v župnijski cerkvi Srca Jezusovega v Veliki Polani se je začel z molitveno uro pred Najsvetejšim. Sodelavci iz župnije Gornja Radgona so predstavili Božjega služabnika, ki si je prizadeval za svetost. Z molitvijo in pesmijo so slavili Boga, ki je »že pred stvarjenjem sveta izbral tudi Danijela Halasa, da bi bil pred njegovim obličjem svet in brezmadežen.«
Sveto mašo je daroval radgonski župnik Franc Hozjan, z branjem in petjem so sodelovali romarji iz župnije Gornja Radgona. Nje in vse druge je v začetku pozdravil in nagovoril domači župnik Zoran Car. Franc Hozjan je v pridigi spomnil na darovanje Device Marije, saj 21. novembra obhajamo ta praznik, spomnil je na Božjega služabnika Danijela Halasa, ki se je tudi daroval Bogu in ljudem, h katerim je bil poslan. Ob njegovem zgledu mučeništva je spomnil še na druge ljudi, ki so se tudi znali darovati. Posebej je omenil radgonskega župnika Martina Gaberca, ki je bil ustreljen prvi dan druge svetovne vojne, torej 6. aprila 1941. Istega dne pa je bil v mariborski stolnici v duhovnika posvečen Franc Puncer, ki so ga potem Nemci odpeljali v koncentracijsko taborišče Dachau, po vojni pa je postal župnik v Gornji Radgoni, kjer se je njegovo trpljenje zaradi udbovskega terorja nadaljevalo. Spomnil je še na Božjega služabnika benediktinca p. Kanuta, ki je bil krščen v bližnji apaški župnijski cerkvi, deloval je kot misijonar v Koreji, kjer je tudi umrl kot mučenec.
Po sveti maši so vsi zbrani odšli na bližnje pokopališče in ob grobu Božjega služabnika Danijela Halasa molili za njegovo beatifikacijo.


















