2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 januar februar marec april maj junij julij avgust september oktober november december |
Kaplani in diakon murskosoboške škofije poromali na grob mučenca Lojzeta Grozdeta
ponedeljek, 26.04.2010
Naš prvi skupni cilj je bil Šentrupert, kjer je grob Lojzeta Grozdeta in na tamkajnšnem pokopališču smo se ustavili pred grobovi še ostalih domačinov, ki so prav tako izgubili življnenje v povojnem času. V Šentrupertu sta nas veselo sprejel tamkajšnji kaplan g. Anton Maroša in duhovni pomočnik g. Franc Jamnik. G. Anton nas je potem vodil po pokopališču in do podružne cerkve na Veseli gori, kjer smo darovali skupno sveto mašo. Med sveto mašo nas je diakon v homiliji spomnil na pomen darovanja in ljubezni do pastoralnega dela in žrtvovanja za bližanje Jezusa Krisusa preko nas ljudem, katerim smo poslani. Na koncu smo še odšli do kraja, kjer je Lojze Grozde omagal od mučenja in bil ustreljen, v gozdu blizu Mirne. Zaključek našega pestrega dne je bil v župniji Razbor pod Lisco in Jurklošter, kateri župniji vodi Marko Magdič, ki je dan preživel z nami.
Dan, ki smo ga preživeli skupaj je sprva bil načrtovan skupaj z gospodom škofom, a na žalost zaradi poškodbe ni mogel z nami, zato smo v dnevu molili in prosili za njegovo čimprejšnje okrevanje in tudi za nove duhovne poklice v cerkvi na Slovenskem. Hvaležni smo Bogu za duhovno bogat dan, ki smo ga preživeli skupaj. Predvsem pa smo hvaležni za gospoda škofa, ki nas je zbral in dal prvo pobudo za skupno romanje in tudi Janezu Krncu, ki nas je vodil po njegovih domačih - rojstnih krajih.
Vsak izmed nas je prispeval svoj košček v mozaik dneva, ki nam je vzpodbuda v življenju svojega duhovniškega poklica.